+48 13 44 61 444 biuro@wikisanok.pl

Renowacja boisk - zabiegi

Czyszczenie sztucznej nawierzchni

Urządzenie Verti Top do regularnego czyszczenia sztucznej nawierzchni i usuwania z niej odpadków i liści sprzyjających rozwojowi bakterii oraz innych niebezpiecznych śmieci np. kawałków szkła.

Obrotowe szczotki usuwają odpadki z powierzchni oraz część materiału do topdressingu, następnie całość jest filtrowana, odpadki są magazynowane w pojemniku maszyny, czysty materiał do topdressingu jest rozdysponowany równo na powierzchni i wmiatany do wnętrza maty za pomocą tylnej szczotki.

Aeracja

Ma na celu przerwanie ciągłości zbitej i nadmiernie zagęszczonej wierzchniej warstwy gleby. Zabieg polega na wykonaniu otworów bądź szczelin w podłożu, w strefie rozwoju korzeni traw. Dzięki temu poprawia się wymiana powietrza w glebie, efektywniejsze jest wnikanie wody i skuteczniejsze działanie nawozów.

Piaskowanie

Piaskowanie trawnika to posypywanie cienką warstwą  różnorodnego materiału (np. piasek mieszany z ziemią, glinką, torfem i innymi dodatkami) uzależnionego od typu gleby, na której rośnie trawnik. Celem piaskowania jest polepszenie właściwości fizyko – chemicznych gleby.

Wertykulacja

Zabieg pielęgnacyjny wykonywany na trawnikach ozdobnych i sportowych, polegający na pionowym cięciu darni. Płytkie pionowe cięcie trawnika ma na celu częściowe usunięcie próchnicy powierzchniowej, stworzenie lepszych warunków dla dopływu powietrza, wody i składników pokarmowych do strefy korzeniowej, przygotowanie trawnika do piaskowania, stworzenie korzystniejszych warunków dla przeprowadzenia podsiewu oraz przerzedzenie zbyt gęstego podsiewu.

Dosiew trawy Terra Seed

Wiedenmann Terra Seed – pecjalna maszyna najpierw przy pomocy pazura otwiera górną część gleby.

Zintegrowane w maszynie mieszadło gwarantuje równomierny, wolny od pasków wysyp nasion. Idąca za siewnikiem równoległa szczotka wczesuje nasiona w rynienki po pazurach.

Zakańczający wał z opon niskociśnieniowych dociska je do gleby

Szczotkowanie trawy

Jest to bardzo istotny zabieg pielęgnacyjny, który podnosi zagniecioną trawę, oczyszcza powierzchnię boiska, a także usuwa martwe części roślin.

Oprysk chwastów

Oprysk przeciw chwastom skutecznie rozprawi się z wszelkimi szkodnikami atakującymi naszą murawę, dzięki czemu zyskamy piękną trawę bez zbędnych chwastów.

ul. Stróżowska 19, 38-500 Sanok

13 + 8 =

Kontakt

Telefon recepcja:

+48 13 44 61 444

Telefon komórkowy do menadżera obiektu:

+48 518 876 881

E-mail:
biuro@wikisanok.pl

Wiki Sanok - Rodzinne Centrum Sportu
i Rekracji

ul. Stróżowska 19
38-500 Sanok